fbpx

Zaczaruj chustą animacyjną dorosłych i seniorów!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Chusta animacyjna pojawia się już wszędzie. Nie tylko na piknikach, urodzinach czy balach dla dzieci, ale również w szkołach i przedszkolach. Zadaniem dobrego animatora jest tak poprowadzić animacje by wszystkich zainteresować i zachęcić do wspólnej zabawy. Jak zatem odczarować chustę animacyjną? Zastosuj ją jako element integracji dzieci i rodziców, lub… wykorzystaj na imprezach dla dorosłych!

Zastanów się jak dorośli reagują widząc Twoje animacyjne atrakcje. Dzieci często dostają z okazji różnych okoliczności balonowe kwiatki czy oglądają wielkie banki mydlane. Dla dorosłych zawsze jest to wielkie WOW (być może dlatego, że już dawno z tego wyrośli). Jeśli szykujesz się na warsztaty czy zabawy dla dorosłych, piknik integracyjny – wykorzystaj chustę animacyjną!

Wybór chust od dłuższego czasu jest ogromny. Dla dzieci zawsze wybieramy chusty mniejsze, ale w pracy z dorosłymi polecamy użyć chusty w większym rozmiarze – 7, a nawet 9 metrów średnicy. Daje ona masę możliwości do zabaw team-buildingowych, zwiększających efektywność zespołu, współpracy i rywalizacji. Polecamy chusty firmy AKSON dostępne w Sklepie Animatora PL (logo żółtej żaby).

Podczas przyjęć dla dorosłych i seniorów bardzo często wykorzystujemy muzykę, np. z lat 80. Uczestnicy trzymają chustę i chodzą w rytm muzyki. Gdy zostanie wybrany kolor drużyna musi powiedzieć co im się kojarzy z danym kolorem (np. czerwony – miłość) i zaśpiewać tematyczną piosenkę. Seniorzy to uwielbiają! Wypróbujcie również kalambury z wykorzystaniem chusty! Jedna drużyna staje za chustą, która rozłożona jest jak kurtyna. Ich zadaniem jest pokazanie czynności bez słów. Mogą np. wyznawać miłość swojej partnerce lub pokazywać tytuł jakiejś piosenki. Gdy kurtyna opadnie druga drużyna musi zgadnąć przedstawiane hasło.

1. Znacie zabawę rzeźba? Wersja dla dorosłych też może być fascynująca. Podziel uczestników na drużyny, jedna z nich wchodzi pod chustę układając się w jakiejś pozycji. Uczestnicy innych drużyn muszą odwzorować ich ułożenie, bez dotykania! W tej zabawie wymagana jest współpraca i dobranie odpowiedniej taktyki. Dużo śmiechu gwarantowane!
2. Dotyk – często podczas show wieczornego lub podczas zabaw weselnych partner ma za zadanie rozpoznać swoją partnerkę dotykając jakiejś części ciała. Spróbujcie wykonać tą zabawę na imprezie tematycznej, zasłaniając nie oczy partnera, a uczestniczki chustą. Utrudnienie, które z pewnością wprowadzi śmieszną atmosferę.
3. Zgadnij kto to, to zabawa, która najlepiej wykorzystać na imprezach integracyjnych, zapoznawczych. Chustę rozkładamy jak kurtynę, po dwóch stronach staje po jednym uczestników. Gdy kurtyna opadnie jak najszybciej musimy powiedzieć imię osoby na przeciwko. Zadanie nie jest wcale takie proste jak się wydaje!
4. Znacie popularną zabawę weselną w karetę i woźnicę? Tu również możemy uatrakcyjnić ją chustą animacyjną. Uczestnicy trzymają chustę, wszyscy widzą swoje twarzy, a uśmiechy z nich nie znikają! Prowadzący opowiada historię, a kto nie obiegnie chusty na ustalony znak, ma do wykonania zadanie (jeśli na imprezie jest alkohol, można go wykorzystać – szczególnie podczas wesel). Jeśli chcemy, aby nasi uczestnicy trochę pobiegali, mogą przebiegać pod chustą!


Co więcej, spróbujcie z dorosłymi na aktywnościach typu teambuilding czy gra terenowa biegania po naprężonej, wielkiej chuście animacyjne. Adrenalina i wspaniałe przeżycia gwarantowane! A Wy używacie chusty na imprezach z dorosłymi? Jaka sprawdzą się najbardziej? Czekamy na Wasze komentarze, a tymczasem widzimy się na praktycznym szkoleniu Animator Dorosłych i Osób Starszych.

Zapisy na stronie:
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
22 października 2018

0odpowiedzi na "Zaczaruj chustą animacyjną dorosłych i seniorów!"

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Animator Center. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: DB Elite Team
0