fbpx

TOP5 Metod aktywizacji seniorów

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zastanawiasz się gdzie można znaleźć zatrudnienie jako animator dla dorosłych i seniorów? Możliwości jest wiele – domy spokojnej starości, domy pomocy społecznej, uniwersytety trzeciego wieku czy domy kultury, to tylko parę przykładowych miejsc. Zwalczamy mity, że osoby starsze bawią się tylko na dancingu w Ciechocinku i… pokażemy Ci jak zaktywizować tą grupę wiekową. Macie pomysły na inne zajęcia dla dorosłych? Dajcie nam znać w komentarzu!

 1. TANIEC
  Każdy z nas od dziecka tak naprawdę kocha tańczyć. Nie raz potrzeba całego życia – by na starość – zobaczyć jak można uwielbiać tańczyć! Dzięki temu wzrasta aktywność fizyczna u seniorów, nie wspominając nawet o śmiechu czy dobrej zabawie. Pamiętaj aby dobrać odpowiednią muzykę i układy. Tańce integracyjne lub mniej wymagające energii club dance’y na pewno sprawdzą się idealnie! Dodatkowo streching czy rozciąganie korzystnie wpłyną na ich zdrowie fizyczne.
 2. REKREACJA
  Seniorzy uwielbiają różnego rodzaju zajęcia. Robienie biżuterii, szydełkowanie? A może praktyczna obsługa urządzeń elektronicznych? Jaki tylko masz pomysł! Na pewno wszystkie babcie ucieszą się widząc w sobie ukryty talent i z chęcią przyjdą na Twoje zajęcia, odkrywając swoją drugą młodość!
 3. WYCIECZKI
  Seniorzy uwielbiają wycieczki. Poczucie przynależności do społeczeństwa i integracja pozwala im odkryć drugą młodość. Również zmiana środowiska jest bardzo korzystna dla ich zdrowia. Aktywność ruchowa i to na świeżym powietrzu jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi w tym wieku! Jeśli do tego dołożysz ciekawe opowiadania i gry i zabawy związane z miejscem Waszej wycieczki seniorzy dzięki Tobie poczują, że żyją!
 4. AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA
  Są to różnego rodzaju zadania, dzięki którym będzie im łatwiej przejść z aktywności zawodowych na emeryturę. I to dzięki Tobie seniorzy mogą odkryć swoją drugą młodość! Klub seniora, który zrzesza osoby w podobnym wieku, to doskonała okazja by wzbudzić poczucie bycia potrzebnym. Wspólne sprzątanie świata, nauka obsługi urządzeń elektronicznych lub wspólne wyjście do teatru? To właśnie Animator organizuje takie spotkania, więc bez Ciebie nie udałoby się!
 5. AKTYWNOŚĆ INTELEKTUALNA
  Umysł cały czas musimy ćwiczyć i rozwijać. Spróbuj opowiedzieć grupie seniorów jakiś ciekawy artykuł z zakresu np. medycyny. Wystarczy, że trochę zagłębisz się w jakiś temat i zrobisz na nich bardzo pozytywne wrażenie. Każdy z nas ma chęć poznawania świata! A starsze panie, które nie potrafią wszystkiego wygooglować, będą wdzięczni i na pewno pod ogromnym wrażeniem 😉

A jakie Wy macie sposoby? Co najbardziej lubią seniorzy? My uwielbiamy z nimi pracować!!!

Jeśli chcesz poznać wiele więcej ciekawych pomysłów na zabawy w każdych warunkach, zapraszamy do nas –> https://animatorcenter.com/szkolenia/animacje-doroslych-i-osob-starszych/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
11 sierpnia 2018

0odpowiedzi na "TOP5 Metod aktywizacji seniorów"

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Animator Center. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: DB Elite Team
0