fbpx

Animator na urodziny – praktyczne rady i wskazówki

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nie od dziś wiadomo, że to co w pracy animatora liczy się najbardziej to praktyka i zdobyte doświadczenie. Animator na urodzinach ma nie lada wyzwanie – nigdy nie wiadomo jak będzie grupa dzieci! Czy będą mnie słuchać? Czy wybrane zabawy nie okażą się zbyt nudne? Jaka okaże się współpraca z rodzicami? Na te i na inne, równie nurtujące pytania, odpowiadają sobie Animatorzy przed każdą sobotnią imprezą. Jeśli animacja to nasza pasja, z każdej sytuacji wyjdziemy z pomysłem, ale nauczeni doświadczeniem prezentujemy Wam parę praktycznych rad i wskazówek, któremu mogą się przydać niejednej Animatorce podczas urodzin!

1. Punkt patrzenia, zależy od punktu siedzenia…

… czyli często sytuacja, nie jest taka, jak się nam wydaję. Musisz się uzbroić, że Twoje odczucia mogą się różnić od odczuć dzieci czy rodziców. Nie przejmuj się, tylko z zaangażowaniem wykonuj swoją pracę. Podczas jednych urodzin solenizant całe dwie godziny podpierał ścianę, marudził, nie chciał się w nic bawić. Nikt nie był w stanie go zachęcić – starania moje – animatorki, kolegów czy rodziców szły na nic! Baardzo zmartwiona pod koniec imprezy (co powiedzą rodzice, skoro dziecko było niezadowolone z zabaw?!) podeszłam mimo wszystko podziękować rodzicom za wspólne zorganizowanie imprezy. Jakie było moje zdziwienie gdy solenizant podbiegł do mnie i powiedział, że to były najlepsze urodziny na jakich był. Jeśli będziesz z pasją oddawać sie pracy, każdy do dostrzeże i doceni. Nawet Ci, którzy by się wydawało, są najbardziej markotni 🙂

2. Elastyczność…

…czyli scenariusz i to co sobie zaplanujemy podczas urodzin to jedno, a to co wyjdzie ‘w praniu’ to drugie. Dlatego Animator musi mieć w głowie miion pomysłów, by bez zawachania mógł zmienić przebieg imprezy. Na kolejnych urodzinach zdarzyła mi się sytuacja dokładnie odwrotna od poprzedniej. Grupa ok. 20 dzieci, świetnie się bawiąca, wesoła, zaangażowana. Obok siedzi chłopczyk, buzia w podkówkę i w niczym nie chce uczestniczyć. Podeszłam więc i spytałam co się dzieję, probując zachęcić chłopca do wspólnej zabawy. W odpowiedzi usłyszałam, że on ‘się bardzo cieszy, że to nie są jego urodziny, bo to są NAJGORSZE urodziny na jakich był’. W tym momencie ja, postawiona pod ścianą, musiałam wymyślić coś spoza mojego planu, co sprawi, że te urodziny nie będą do końca tak beznadziejne. Końcowy efekt okazał się doskonały, gdyż chłopiec wychodził z uśmiechem na twarzy. Wiele pomysłów i kreatywność pozwolą Wam zadowolić każdego małego gościa!

3. Znajomość trendów wśród najmłodszych.

Wyszła nowa część przygód Barbie, lub oprócz tego, że w minecrafcie są wszędzie sześcienne klocki, nie masz pojęcia o co chodzi? Nic się nie martw! Najprostszym sposobem będzie przeczytanie streszczenia bajki lub filmu, a w przypadku gier komputerowych pomocą służy youtube i filmiki graczy. Kiedyś pomyslałam, że nie możliwe będzie dla mnie przygotowanie urodzin w stylu minecraft. Nie przepadam za grami komputerowymi i nie za bardzo wiem o co chodzi…. I właśnie dzięki takim filmikom już po 10 minutach byłam w stanie ułożyć plan na takie urodziny! Nie musicie spędzać godzin przed telewizorem, wystarczy odpowiednio poszukać 🙂

4. Poczuj się jak dziecko!

Dzieci wyczuwają na odległość jeśli robisz coś z przymusu! Sam postaraj się poczuć dzieckiem. Na swoje imprezy przygotuj różne pomysły. Jeśli popadniesz w rutynę i każda impreza dla najmłodszych będzie miała te same zabawy, dzieci szybko to wyczują i efekt może nie być do końca tak doskonały 🙂 Bądź kreatywny i nie bój się sprawdzać nowych rozwiązań!

A Wy jakie rady dalibyście innym Animatorom :)? Przytrafiły Wam się jakieś ciekawe ‘przypadki’ :)? Dajcie znać w komentarzu! 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

0odpowiedzi na "Animator na urodziny - praktyczne rady i wskazówki"

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Animator Center. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: DB Elite Team
0