fbpx

8 nawyków dobrego animatora

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kiedy zaczynasz pracę nad nową animacją na pewno zastanawiasz się, od czego zacząć, jak się najlepiej przygotować oraz co zrobić, aby Twoja animacja na długo pozostała w pamięci klienta. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy mini poradnik, w którym opisujemy 8 nawyków dobrego animatora.

 1. Określ swój cel
  • Zastanów się po co to robisz. Postaraj się zapisać na kartce jeden cel, który chcesz osiągnąć swoją animacją. Czy będzie to zadowolenie solenizanta? Czy zaangażowanie dużej grupy w zabawę? Czy może przedstawienie znanego tematu w nowy, kreatywny sposób? Odpowiedź na te pytania pozwoli Ci dobrać odpowiednie zabawy, rekwizyty oraz atrakcje.
 2. Poznaj klienta
  • Weź pod uwagę, kto jest Twoim klientem. Postaw sobie pytanie „Kto ma być usatysfakcjonowany efektem Twojej pracy?”.  Obojętnie, jaką grupę animujesz pamiętaj o osobie, która Twoją animację zamawia. Najczęściej to właśnie ona będzie najbardziej krytycznym sędzią.
 3. Przygotuj rekwizyty
  • Dobierz odpowiednie rekwizyty i gadżety. Podejmij decyzję, które z nich są odpowiednie do Twojej animacji. Pamiętaj też, że często mniej znaczy więcej. Na pewno nie uda Ci się zabrać wszystkiego co masz w swoim magazynie – nie chodzi przecież o zaprezentowanie wszystkich Twoich możliwości, a o to, aby animacja była spójna i atrakcyjna.
 4. Wybierz temat
  • Określ tematykę swoich animacji. Zdecyduj na co chcesz poświęcić najwięcej czasu. Przygotuj zabawy i atrakcje pamiętając o tym, aby były odpowiednio dopasowane do wybranego scenariusza zabawy.
 5. Napisz scenariusz
  • Nawet jeśli prowadzisz animację już kilka lat i wiesz, że jesteś na wszystko przygotowany – nie jesteś. Zapisz swoje pomysły i zaplanuj co po kolei będziesz robić. To nie pozwoli wybić Cię z rytmu i zagwarantuje, że nie zapomnisz przeprowadzić swojej ulubionej zabawy.
 6. Bądź przygotowany na przeszkody
  • Zaplanuj „Wariant B”. Już przygotowując się do pracy zastanów się co może Ci przeszkodzić i co zrobisz, jeśli tak się stanie. Zaplanowałeś animację na świeżym powietrzu – zastanów się co zrobisz, jeśli będzie ulewa. Założyłeś, że praca plastyczna potrwa 40 minut, a po 15 już wszyscy się nudzą? Zaplanuj alternatywę.
 7. Pomiar zadowolenia
  • Odłóż scenariusz na półkę i zajmij się czymś innym. Wróć do niego za kilka godzin i przeczytaj raz jeszcze. Jeśli jesteś zadowolony z tego co przygotowałeś – jesteś gotowy do działania. Jeśli czujesz, że coś nie gra – zacznij od początku.
 8. Spójrz na siebie okiem klienta
  • Oceń animację w taki sposób, jakbyś to Ty za nią płacił. Zastanów się, czy klient będzie zadowolony. Jeśli masz wątpliwości, postaraj się coś zmienić. Działaj tak, żebyś zawsze sam był w 100% zadowolony ze swojej pracy.

 

Pamiętaj o tym, aby traktować każdą animację indywidualnie. Scenariusz, który sprawdził się już sto razy, podczas sto pierwszej animacji może się nie spodobać. Przestrzeganie powyższych nawyków pozwoli Ci przygotować niezapomniane animacje, z których nie tylko Ty będziesz zadowolony. Zadowolony będzie Twój klient. Na przygotowania poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz.

A jakie są Twoje nawyki? Jeśli masz dla nas jakąś dobrą radę – podziel się nią koniecznie w komentarzu!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
30 maja 2018

0odpowiedzi na "8 nawyków dobrego animatora"

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Animator Center. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: DB Elite Team
0