fbpx

20 pomysłów na zabawy z użyciem miotły, worka na śmieci i sznurka do bielizny

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Często w pracy animatora bywa tak, że musi stworzyć „coś z niczego”. Wynika to z prostej zasady „tu i teraz”, która obowiązuje w tej pracy. Nawet najbardziej przemyślane koncepty gier i zabaw mogą wziąć w łeb jeśli nie mamy wystarczającej liczby dzieciaków do gier zespołowych, brakuje nam rekwizytów czy oferujemy coś co już jest znane najmłodszym.

Na naszych szkoleniach Animatora przedstawiamy kilkadziesiąt gier i zabaw, ale najtrudniejszym zadaniem dla kursantów jest realizacja bloku  „coś z niczego”. Kursanci nie otrzymują rekwizytów, lub otrzymują podstawowe przedmioty, które są pod ręką i domyślają gry i zabawy. Ich zadaniem jest stworzyć autorską grę lub pokazać zabawę, którą znają z dzieciństwa.

Postanowiliśmy zebrać kilka z nich i pokazać Wam. Czego to człowiek nie wymyśli 🙂

 

Zabawy z miotłą :

1. “Zaklęta miotła”

Opis:

Zabawa odbywa się podczas słuchania głośnej, dynamicznej muzyki. Jedna osoba nadaje rytm puszczając oraz zatrzymując melodie. Dzieci tańczą w pokoju, podając między sobą “zaklętą miotłę”. Osoba, która akurat trzyma miotłę w ręce, gdy zatrzyma się muzyka, „zastyga” w bezruchu i odpada z gry. Bawimy się do pozostania ostatniej osoby która wciąż się „rusza”.

2. “Wyścig z dynią”

Opis:

Do zabawy potrzebna jest dynia. Jeżeli nie ma jeszcze dyń, możemy bawić się z arbuzami. Potrzebne są do niej także naturalne miotły z witek. No, w ostateczności można także użyć zwykłych, dużych szczotek na kiju… Dzieci stają na linii mety – po usłyszeniu sygnału „start”, każde turla dynię za pomocą miotły do mety. Kto pierwszy dotrze tam z dynią, ten wygrywa. PS. Dynia nie może być zbyt duża, bo dziecko nie będzie w stanie jej toczyć

3. “Taniec z miotłą”

Opis:

Do zabawy potrzeba nieparzystej liczby maluchów. Jeśli jedno dziecko zostaje, może pomóc w obsłudze sprzętu muzycznego. Dzieci dobierają się w pary, a maluch bez pary otrzymuje miotłę. Zostaje włączona skoczna muzyka, w takt której maluchy tańczą, osoba z miotłą także. Kiedy muzyka cichnie, dzieci muszą poszukać sobie nowej osoby do pary. Dziecko, które do tej pory tańczyło z miotłą, również poszukuje sobie nowego partnera do tańca. Zabawę powtarza się kilkakrotnie, by każdy szkrab miał szansę zatańczyć z miotłą.

 

Zabawy z sznurkiem:

1. “Sznurkowe rzeźby”

Opis:

Animator trzyma krótki sznurek (ok. 20 cm) i prosi dzieci aby wczuły się tak jakby były tym sznurkiem, np. kiedy animator nim potrząsa – dzieci się trzęsą, kiedy sznurek wypada z ręki – dzieci padają na ziemię, kiedy animator sznurek podrzuca – dzieci podskakują do góry itp.

2. “Powiązany sznurek”

Opis:

Sznurek tniemy na około 60 kawałków różnej długości i rozkładamy je w wielu różnorodnych miejscach w mieszkaniu. Uczestnicy zabawy podzieleni na pary poszukują fragmentów sznurka, a po ich znalezieniu współpartnerzy związują kawałki w całość. Wygrywa ta para, której w określonym czasie uda się utworzyć najdłuższy ze związanych odnalezionych fragmentów sznurka.

3. “Łap niedźwiedzia”

Opis:

Na początku zabawy należy wytypować jednego uczestnika, który zostanie niedźwiedziem. Jako znak rozpoznawczy dostanie trzymetrowy sznur, który przywiążemy mu do paska. Na drugim końcu sznurka przymocowujemy kawałek futerka lub materiału. Na wyznaczonym terenie niedźwiedź biega, a w pogoń za nim ruszają traperzy. Polowanie wygrywa ten łowca, któremu uda się nadepnąć na kawałek futerka, tym samym zatrzymując niedźwiedzia. Następnie on zakłada ogon i ucieka przez łowcami!

 

Zabawy z użyciem worka na śmieci:

1. “Rzeka”

Opis:

Niebieski worek na śmieci idealnie nadaje się na… rzekę :). Poza workiem, potrzebne będą wybrane flashcards (w zależności od tego, jakie słownictwo przerabiacie), które będą pełniły rolę kamieni, Na rzece. Zadaniem uczestników jest przedostanie się z jednego jej brzegu na drugi. Żeby tego dokonać, muszą stawać na odpowiednich flashach, śledząc wskazówki prowadzącego.

2. “Jeziorko”

Opis:

Niebieski worek można również wykorzystać jako jeziorko w jezioro w zabawie w łowienie rybek

3. “Wyścigi”

Opis:

Zwinięte gazety w kule pakujemy do worków na śmieci i proponujemy dzieciom jazdę na workach po podłodze

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

0odpowiedzi na "20 pomysłów na zabawy z użyciem miotły, worka na śmieci i sznurka do bielizny"

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Animator Center. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: DB Elite Team
0